Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XVII Mercedesem po Wiśle Classic Days

26 maja, 2023 - 28 maja, 2023

To już siedemnasta edycja imprezy Mercedesem po Wiśle Classic Days, która powraca po przerwie spowodowanej pandemią. W tym roku miłośnicy i posiadacze klasycznych oraz zabytkowych Mercedesów spotkają się w Płocku w ostatni weekend maja. Prezentacja pojazdów biorących udział w MPW odbędzie się na Starym Rynku w sobotę 27 maja.

Mercedesem po Wiśle Classic Days to impreza organizowana przez Macieja Kulasa od wielu lat. Mimo to organizator zaskakuje za każdym razem nowymi elementami scenariusza. To co pozostaje niezmienne, to Płock jako miasto w którym odbywa się event. Tegoroczna edycja po raz kolejny została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka – Pana Andrzeja Nowakowskiego.

W tym roku Ci z uczestników, którzy zechcą przyjechać do Płocka już w piątek (26 maja), będą mogli wziąć udział w wieczornym rejsie po Wiśle statkiem wycieczkowym M/S Marianna. Gorąco polecamy ten nieobowiązkowy punkt programu. Poza tym sama nazwa imprezy do czegoś zobowiązuje.

Na sobotę zaplanowano statyczną prezentację Mercedesów na Starym Rynku w Płocku, którego zabytkowy ratusz miejski i odrestaurowane kamienice  będą stanowić idealne tło dla klasycznej motoryzacji. Tam też odbędzie się oficjalne otwarcie XVII Mercedesem po Wiśle. Dodatkową atrakcją będzie pokaz najnowszych modeli Mercedes-Benz, w tym pojazdów elektrycznych o których opowie gościom i uczestnikom ekspert z Oxford University.

Na sobotni wieczór zaplanowano galę połączoną z uroczystą kolacją i zabawą taneczną. W niedzielę po śniadaniu odbędzie się wspólny przejazd pojazdów trasą: ul. Mostowa, Stary Most, Rondo w Grabinie, Nowy Most, ul. Wyszogrodzka, aż do nowej siedziby Mercedes Benz Auto Forum 2. Tam też będzie czas na zwiedzanie obiektu,  piknik oraz loterię „Ślepy los” i oficjalne zakończenie XVII Mercedesem po Wiśle

Classic Days. Gospodarzem imprezy jest Miasto Płock. Partnerem głównym został dealer Mercedes-Benz Auto Forum 2. Zlot wspiera Mercedes-Benz Polska.

Infomacji udziela również Maciej Kulas – Komandor Zlotu:

mail: m.kulas[at]mercedesempowisle.pl tel.   601 32 48 84

Szczegóły

Początek:
26 maja, 2023
Koniec:
28 maja, 2023
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://mercedesempowisle.pl/impreza-mercedesem-po-wisle-wraca-po-przerwie/

Miejsce wydarzenia

Płock, Stary Ryne
Stary Rynek
Płock, Poland
+ Google Map