Categories: Wiadomości

Toyota – ponad 40 tys. rejestracji i wzrost o 57 procent rok do roku (sprzedaż I-VI. 2021)

Toyota zakończyła pierwsze półrocze 2021 roku jako lider polskiego rynku. 40 638 samochodów to aż o 12 000 aut więcej, niż zarejestrowała druga marka. Poziom rejestracji w porównaniu do tego samego okresu 2020 roku zwiększył się o 57,7 procent przy wzroście całego rynku o 38 procent. Toyota odpowiada za 16,71 procent wszystkich samochodów osobowych zarejestrowanych od stycznia do czerwca.

Najpopularniejszymi samochodami w Polsce w tym roku są Corolla i Yaris. Przez 6 miesięcy Toyota Corolla zanotowała aż 12 337 rejestracji, co oznacza, że udział tylko tego jednego modelu w całym polskim rynku samochodów osobowych wynosi 5 procent (w odniesieniu do 243 139 aut osobowych zarejestrowanych w Polsce od stycznia do czerwca 2021 r.). Yaris trafił do 9 517 kierowców. W pierwszej dziesiątce znalazły się także dwa SUV-y Toyoty – RAV4 (6. miejsce, 5 759 egzemplarzy) i Toyota C-HR (8. miejsce, 4 906 aut).

Do bardzo dobrych wyników Toyoty w pierwszym półroczu przyczynił się wysoki poziom rejestracji w czerwcu – 6 928 samochodów, o 664 auta więcej niż w maju. Jeśli chodzi o czerwcowe wyniki Top 10 modeli, to obok pierwszego miejsca Corolli na uwagę zasługuje także bardzo dobra, trzecia pozycja RAV4.

Toyota liderem w 6 segmentach aut osobowych

Czerwcowy sukces Toyoty bardzo dobrze widać w wynikach poszczególnych segmentów. Aż sześć osobowych modeli Toyoty zajęło w swoich klasach pierwsze miejsca – począwszy od AYGO (586 egz.), przez Yarisa (1 131 egz.), Corollę (1 854 egz.) i Camry (564 egz.), po Toyotę C-HR (849 egz.) i RAV4 (1 307 egz.). Highlander zajął piąte miejsce w segmencie dużych SUV-ów z wynikiem 109 aut.

Toyota PROACE CITY zwiększa przewagę

Lider segmentu kompaktowych aut dostawczych, model Toyota PROACE CITY, zakończył pierwsze półrocze z wynikiem 3 054 rejestracji. To oznacza wzrost rok do roku aż o 403 procent. PROACE CITY odpowiadał w tym okresie za 24 procent wszystkich rejestracji kombivanów. W czerwcu polscy klienci zarejestrowali 580 egzemplarzy tego modelu, co przekłada się na 28,8 procent udziału w segmencie.



Toyota Land Cruiser – 67 lat nazwy ikony of-roadu

Czerwiec był też trzecim miesiącem z rzędu, kiedy PROACE zajął trzecie miejsce w gronie średniej wielkości vanów, po zanotowaniu 321 rejestracji. Od początku roku na drogi wyjechało 1 350 egzemplarzy tego auta, a jego udział w segmencie wyniósł 14,9 procent.

Hilux zanotował od stycznia do czerwca 558 rejestracji, co daje mu drugie miejsce i 29,9 procent udziału w segmencie. W czerwcu Hilux również był drugi w segmencie – na drogi wyjechały 84 nowe pick-upy Toyoty.

Źródło: Toyota



Redakcja

Recent Posts

Nowy Mercedes-AMG GLC 53 4MATIC+

Sportowa przyjemność z jazdy, emocjonujący dźwięk 6-cylindrowego silnika i w pełni adaptacyjny napęd na wszystkie…

6 godzin ago

CHERY Family Days – rodzinna przygoda w salonach marki

Od 1 do 15 czerwca 2026 r. autoryzowane salony CHERY w Polsce zapraszają na CHERY…

6 godzin ago

Niemcy przebijają 200 tys. punktów ładowania, a Polska rośnie szybko

Nasi zachodni sąsiedzi właśnie przekroczyli granicę 200 tysięcy publicznych punktów ładowania oraz 8,5 GW zainstalowanej…

16 godzin ago

Toyota uruchamia pilotażowy program Full Hybrid Insurance

Toyota Insurance Services oraz PZU S.A. uruchamiają pilotażowy program Full Hybrid Insurance (FHI), skierowany do…

18 godzin ago

Nowy Opel Astra dostępny w wersji w pełni elektrycznej, jako hybryda typu plug-in, hybryda lub oszczędny diesel

Nowy Opel Astra jest bardziej wyrazisty, bardziej śmiały i bardziej dynamiczny niż kiedykolwiek wcześniej, a…

1 dzień ago

MG ZS Hybrid+ łączy komfort z nowoczesną technologią

To niewątpliwie jeden z ciekawszych modeli w swojej klasie, który dostępny jest na polskim rynku…

1 dzień ago