CES 2023 – samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution z napędem elektrycznym (BEV)

Marka Ram Truck przedstawiła dzisiaj na targach CES 2023 wizjonerską mapę drogową, prezentując samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution z napędem elektrycznym (BEV) zapowiadający przyszłość marki i udowadniający, że wiodąca marka ciężarówek po raz kolejny wyznacza nowe standardy w segmencie pick-upów.

Najnowocześniejszy Ram 1500 Revolution BEV Concept oferuje mnóstwo innowacyjnych rozwiązań, które zostaną zastosowane w przyszłości w ciężarówkach marki Ram na jej drodze ku elektryfikacji.

Marka Ram będzie wyróżniała się na tle konkurencji, oferując gamę w pełni zelektryfikowanych rozwiązań, aby jeszcze lepiej zaspokoić potrzeby klientów. W gamie znajdzie się m.in. wyznaczający nowe standardy w swoim segmencie Ram 1500 BEV, którego premierę zaplanowano na 2024 rok. W najbliższych latach, cała gama Ram będzie oferować zelektryfikowane rozwiązania wyposażone w przełomową, zaawansowaną technologię. Ram 1500 Revolution BEV Concept to pierwszy rozdział, pokazujący w jaki sposób marka Ram wyprzedzi konkurencję, dzięki swoim przyszłym ofertom EV.

„Ram 1500 Revolution BEV Concept to jak dotąd nasz najbardziej wyraźny sygnał oznaczający, że marka Ram jest o krok od czegoś niezwykłego i wskazujący bezpośrednio kierunek, w którym zmierzamy w naszej zelektryfikowanej podróży” – powiedział Mike Koval Jr, dyrektor generalny marki Ram w Stellantis. „Marka Ram od zawsze wyznaczała standardy w swoim segmencie, określając jak powinny wyglądać pick-upy i teraz znowu to robimy, wyprzedzając ofertę konkurencji i dostarczając najlepsze elektryczne pickupy na rynku”.

Ram 1500 Revolution BEV Concept to znaczący wkład marki Ram w realizację strategicznego planu Dare Forward 2030 firmy Stellantis, w ramach którego zobowiązuje się ona zostać liderem w swojej branży, wyznaczając kierunek, w którym podąża świat i dostarczając innowacyjne, czyste, bezpieczne i przystępne cenowo rozwiązania w zakresie mobilności.

Jeep Avenger – w ciągu miesiąca przyjęto 10 tys. rezerwacji

„Ram Revolution ma ważne znaczenie dla marki Ram na wielu płaszczyznach” – dodał Mike Koval Jr. „Jest to oczywiście nasz nowy samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution BEV Concept będący swego rodzaju mapą drogową prowadzącą w kierunku naszej zelektryfikowanej przyszłości.  Jednakże Ram Revolution to także przykład filozofii naszej marki, w ramach której na nowo wyznaczamy standardy w segmencie pickupów, przedstawiając w stałym rytmie zapowiedzi oraz inicjatywy i wyruszając w naszą zelektryfikowaną podróż.” 

Auto Świat Katalog NOWOŚCI 2023 z kalendarzem już w sprzedaży

Marka  Ram stawia na innowacyjność i pragnie odgrywać wiodącą rolę w rozwoju układów napędowych, oferując gamę modeli zawierającą wszystko, czego pragną i potrzebują klienci ciężarówek, spełniając ich rzeczywiste potrzeby. Obecnie Ram oferuje najbardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa samochody 4×4 oraz najszybsze, najsprawniejsze i najmocniejsze seryjnie produkowane pickupy na świecie.

Marka Ram po raz kolejny wyznacza nowe standardy w segmencie pickupów dzięki rewolucyjnemu modelowi seryjnej produkcji Ram 1500 BEV, który pojawi się na rynku w 2024 roku. Będzie on liderem pod względem połączenia rozwiązań, na których najbardziej zależy klientom: zasięgu, uciągu, ładowności i czasu ładowania. Więcej wiadomości na temat wersji dostępnej w produkcji seryjnej pojawi się w najbliższych miesiącach.

Źródło: RAM