GDDKiA – zaplanuj wyjazd na wakacje drogami krajowymi 

Lato to pełnia sezonu budowlanego. Również w okresie wakacyjnym warunki atmosferyczne sprzyjają remontom istniejącej tras i budowie nowych połączeń drogowych. Wybierając się w wakacyjną trasę, warto wcześniej sprawdzić warunki przejazdu i aktualne utrudnienia, które mogą mieć wpływ na czas trwania podróży.

Aktualne informacje uzyskamy na stronie www.gddkia.gov.pl lub skorzystaj z informacji drogowej 19111.

Poprawa stanu dróg i ewentualne utrudnienia 

Część prac zaplanowanych w okresie letnim często odbywa się pod ruchem, dlatego jadąc na wakacje, możemy spotkać się z tymczasową organizacją ruchu .

GDDKiA – opłaty za autostrady

Stosujmy się do oznakowania i wprowadzonych ograniczeń. Jakie utrudnienia możemy spotkać na drogach krajowych w poszczególnych województwach:

Odliczaliśmy, teraz stosujmy na drodze 

Przez rozpoczęciem wakacji przypominaliśmy m.in. jak bezpiecznie poruszać się po autostradach i drogach ekspresowych, jak odczytywać informacje ze znaków o zmiennej treści, jakie są zasady sprawnego włączania się do ruchu czy też postępowania przy awarii pojazdu.

Zastosujcie się do nich:

Serwis dla kierowców GDDKiA 

Przypomnijmy, że informacje o aktualnej sytuacji na drogach krajowych, będących w zarządzie GDDKiA, dostępne są również na stronie www.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla kierowców”.

Źródło: GDDKiA