Atelier Alpine to nowy program personalizacji francuskiej marki sportowych samochodów

Marka Alpine pokonuje kolejne etapy ambitnego, długoterminowego planu rozwoju
i zapowiada limitowaną edycję sportowego samochodu klasy premium A110 Légende GT. Ta najbardziej wyrafinowana wersja Alpine A110 zostanie zaprezentowana wraz z ofertą A110 Color Edition 2020 i Atelier Alpine.

A110 Légende GT zostanie wyprodukowane jedynie w 400 egzemplarzach. Ta wyjątkowa seria limitowana została opracowywana na bazie istniejącej wersji A110 Légende. Specjalne elementy stylistyczne nadwozia i kabiny wynoszą elegancję A110 Légende na jeszcze wyższy poziom. Ta najbardziej wyrafinowana z dotychczasowych wersji Alpine z pewnością przyciągnie uwagę najbardziej wymagających amatorów sportowych samochodów.

A110 Color Edition 2020 to nowa limitowana seria w gamie Alpine, która na stałe zagości w ofercie marki. Wzorem kolekcji mody A110 Color Edition będzie się odtąd pojawiać co roku w nowych odsłonach. W 2020 roku seria A110 Color Edition została opracowana na bazie modelu A110S, który zapewnia intensywne doznania ze sportowej jazdy. Jest oferowana wyłącznie w kolorze SunflowerYellow i będzie dostępna w sprzedaży do końca 2020 roku. Po zakończeniu sprzedaży ten unikatowy kolor nadwozia zostanie wycofany z oferty marki.

Atelier Alpine to program personalizacji oferowany przez francuskiego producenta samochodów sportowych. Oprócz 29 nowych kolorów lakieru inspirowanych kolorami, które pojawiały się w modelach marki w przeszłości, Atelier Alpine oferuje także różne wykończenia obręczy kół i kolory zacisków hamulcowych. Teraz każde nowe A110 może być tak niepowtarzalne jak jego właściciel.

A110 Légende GT, A110 Color Edition i Atelier Alpine to projekty zrealizowane pod kierownictwem nowego Dyrektora Generalnego Alpine Patricka Marinoffa. Urodzony w Niemczech Marinoff ma wieloletnie doświadczenie w sektorze europejskich marek sport premium i wnosi do Alpine globalną perspektywę, w chwili gdy marka stara się powtórzyć na rynkach całego świata sukces odniesiony we Francji.

Dyrektor Generalny Alpine Patrick Marinoff powiedział: „Seria tych nowości pokazuje, że z dumą przechodzimy do kolejnego etapu reaktywacji marki Alpine. A110 Légende GT wynosi elegancję, która tkwi w każdym A110, na zupełnie nowy poziom. To Alpine dla tych, którzy przede wszystkim cenią sobie ponadczasowy design”.

„A110 było od początku zaprojektowane jako samochód z charakterem. Emocjonujące i sportowe A110S z jednej strony i eleganckie A110 Légende GT z drugiej pokazują ogromny potencjał tego samochodu”.

„Klienci Alpine to indywidualiści, ludzie, którzy przełamują obowiązujące schematy. Z A110 Color Edition i Atelier Alpine będziemy jeszcze mocniej eksplorować potencjał indywidualności A110. Teraz nasi klienci mogą dostosować charakter samochodu do siebie”.

„Alpine jest liderem na rynku francuskim, co świadczy o jakości konstrukcji A110. Teraz chcemy zbudować na tym sukcesie ekspansję na rynki całego świata. Aby zapewnić globalny rozwój marki, zintensyfikujemy działania marketingowe na zagranicznych rynkach, rozpoczniemy letni roadshow po Europie, rozwijając jednocześnie naszą sieć dystrybucji na kluczowych rynkach”.

„Pojawienie się A110 Légende GT, A110 Color Edition i Atelier Alpine zapowiada nowy etap w naszym rozwoju. W najbliższych latach będziemy w dalszym ciągu wprowadzać serie specjalne i poszerzać program personalizacji”.

Źródło: Renault