Pierwszy dzień z e-kontrolą parkowania – 13 147 samochodów

W pierwszym dniu funkcjonowania e- kontroli, system nie sprawił żadnych problemów. Jednak w związku z tym, że jest to nowa technologia, której wciąż się uczymy, zdecydowaliśmy, że przez pierwszy okres w samochodzie będzie dwóch pracowników.

W sumie dwa pojazdy skontrolowały 13 147 samochodów. 4 481 tablic rejestracyjnych zostało sparowanych. Oznacza to, że pojazdy zostały sfotografowane minimum 2 razy. Pozostałe niesparowane zdjęcia zostały automatycznie usunięte. Już w pierwszym dniu funkcjonowania nowego systemu mandaty otrzymało 603 kierowców, co oznacza, że 13 proc. z wszystkich skontrolowanych nie zapłaciło za parkowanie.

Informacje z parkomatów spływają do naszej bazy danych następnego dnia, następnie liczba sparowanych tablic rejestracyjnych będzie porównywana z informacjami z parkomatów. System automatycznie „wyrzuci” te numery rejestracyjne, których kierowcy nie uiścili opłaty w SPPN. Pozostałe numery, których kierowcy zapłacili lub mieli abonament będą automatycznie kasowane. Liczba wystawionych opłat dodatkowych będzie znana zatem jutro. Po zweryfikowaniu dokumenty będą wysyłane do kierowców pocztą.

Więcej o e-kontroli pisaliśmy tutaj

Źródło: ZDM Warszawa