Mercedes-Benz klasa S – 500 egz. W222

Niemiecki producent przygotowuje się do premiery zmodernizowanej generacji samochodu Mercedes-Benz klasy S. Aktualnie produkowany model debiutował w 2013 roku i naturalnie nadszedł czas na jego odświeżenie. Na całym świecie sprzedano już 500 tys. egzemplarzy modelu z oznaczeniem W222 i jest on najlepiej sprzedającym się autem luksusowym na świecie.

Topowe modele Marki Mercedes-Benz mają wieloletnia tradycję. Pierwszy z nich trafił na rynek w 1951 roku i był to W187, znany też jako Mercedes-Benz 220. Od tego momentu wyprodukowano ponad 4 mln egzemplarzy kolejnych generacji.

Obecnie Mercedes-Benz swój największy model produkuje w Sindelfingen, skąd najwięcej egzemplarzy podróżuje do Chin. Średnio co trzeci egzemplarz sprzedawany jest w tym kraju.

Mercedes-Benz 300d Adenauer, którym jeździł Cyrankiewicz i Gomułka do kupienia za 399 tys. zł

W Sindelfingen poza sedanem produkowane są jeszcze wersje coupé, kabriolet i Mercedes-Maybach. Poza klasą S powstają tam jeszcze modele klasy E, GLS, AMG GT i GLA. W przyszłości ma być tutaj produkowany również model z napędem elektrycznym EQS, który ma stanowić alternatywę dla klasy S.

Z tego wgledu nowa generacja klasy S nie otrzyma wersji z napędem elektrycznym. Natomiast dostępne będą wersje plug-in-hybrid i mildhybrid. Trwają także prace nad nową generacją silnika V12, który ma spełniać najnowsze wymagania emisji szkodliwych spalin.